Alpentherme Bad Hofgastein

Urozmaicenie i zabawa albo sam relaks czeka na gości Alpentherme Gastein: Otoczona pięknymi górami terma oferuje wszystko co potrzebne jest do wellnessu i spa na 32.000m2.

Świat sauny z oazą relaksu i wellnessu, Relax World dla spokoju i odpoczynku, Family World (zabawa dla całej rodziny) albo Ladies World (gdzie kobiecy świat jest miedzy sobą). Tutaj dla każdego się coś znajdzie. Alpentherme Gastein oferuje aktywność dla rodziców i dzieci. Najnowocześniejsza oaza zdrowia i wellnessu w Europie na ponad 32.000m2.

Na przykład 100m długa zjeżdżalnia Black-Hole, zjeżdżalnia Speed, kanał Lazy-River, pomieszczenia multimedialne i strefa dla dzieci - to jest przygoda! Na zjeżdżalni Speed trzeba pokazać odwagę. Zjeżdżalnia Black Hole równiesz jest sensacją.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Celtic Spa & Celtic Vital

Nasz CELTIC SPA jest nowoczesna oaza wellnessu, która stoi w znaku Celtów. Jusz przy wejściu czeka droga drzewa życia. Zanurz się w tym świecie.

Ladies World w Alpentherme Gastein

W Ladies World w Alpentherme Gastein panie mogą korzystać z kąpieli parowych, sauny lub kabin infrarot - relaksować, tankować energię - koncentrować się spokojnie tylko na sobie. Oferta inkluduje finską saunę 80-90°C , kąpiel parową 44°C , kabinę infrarot, taras na dachu, zony spokoju i barek herbaciany.

Tuż obok Ladies World znajduje się Beauty Residenz - zanuż się w świecie piękności i samopoczucia - od zabiegów twarzy i ciała do różnych masaży - oczywiście produkty kosmetyczne w Beauty Residenz pochodzą z regionu!

Relaks w Alpentherme Gastein

Wyjątkowy relaks: Relax World w Alpentherme Gastein! Często nie ma się czasu na pożądny relaks. W Alpentherme Gastein nie ma wymówek - odpoczynek stoi na pierwszym miejscu. Własnie to test wyjątkowe w Relax World. Oaza została urządzona według życzeń gości i daje wiele możliwości do odpoczynku, żeby było można ucieć od codzienności. Spędź czas w basenie spokoju lub w whirlpool i poczuj przyjemne ciepło.

Albo relaksuj parę godzin w oazie i zapomnił o hektyce. Ciepła woda w Relax Wolrd w Alpentherme działa odprężająco dla duszy i ciała. Pośiłki w Alpentherme Gastein: lekkie i zdrowe! Lekkie i zdrowe: Restauracja z samoobsługą jest tuż nad Alpentherme Gastein i oferuje rózne dania dnia i bufety z sałatą i ciastami. Oczywiście są też przekąski dla dzieci przes cały dzien - dla zaspokojenia głodu małego i dużego.

Daj się zachwycić Relax World

Relax World oferuje baseny termalne kryte i otwarte, baseny z programem sportowym, gorące zródła, baseny z masażami, oazy spokoju z widokiem na góry w Gastein, taras słoneczny na dachu, 25 metrów długi basen sportowy i kabiny infrarot. Gorąco w Alpentherme Gastein - Sauna World! Sauna - ważny fragment wellnessu jak chodzi o relaks. Dlatego w Alpentherme Gastein jest dolina sauny - z drewna, kamienia i szkła - tutaj się zapomina o codzienności. Aby się ochłodzić w dolinie sauny wchodzi się do chłodnej wody górskiej. Różne sauny stoją do dyspozycji. Jedną specialnością jest Cascadia Sauna - duża sauna z miejscem na 60 osób. Specialne napary sprawiają ze ta sauna jest wyjątkowa - dodatkowo ma się spektakularny widok przes szyby na góry w Gastein. Poza tym jest też sauna z światłem króry zmienia kolor. Tutaj można sie czuć dobrze przy temperaturach 50-60 stopni, jednak nie za gorąco. Wilgoć powietrza ma max. 55% i jest przyjemna. Klasyczna jest sauna Szyszkowa. Szyszka jest tradycyjna i zawiera oleje eteryczne. Temperatura miedzy 85 i 95 stopni - napary robione z wody żródlanej. Zmiana ciepła i zimna popudza cyrkulacje krwi i dodaje nowej energii. Trendem jest też kabina infrarot. Promienie infrarot wchodzą głeboko w skórę, temperatura 40 do 50 stopni - Bedziesz zachwycony jak relaksucący może być pobyt w kabinie infrarot. Już dawno są znane pozytywne efekty kąpieli parowej - odpręż się przy 50 stopniach. W Laconium ciepło idzie przez ściany, podłoge i siedzenia przy temperaturze od 40 do 45 stopni i niewielkiej wilgontności powietrza.

Sól - czyli białe złoto - tworzy podstawę przygody w grocie. Kąpiel parowa z solą w 43 - 46 stopniach ma długą tradycję. Wzmacnia odporność, pobudza cyrkulacje i aktywuje uzdrowienie ciała. Sól zostaje dodawana do pary, przez to skóra robi się głatka. Pobyt w Sauna World w Alpentherme Gastein można zakończyć leżąc w oazie spokoju. Tak można się zupełnie odprężyć. Oczywiście trzeba sie też ochłodzic. Po to są słupy wodne, gdzie można pozbyć się pragnienia. Poza tym można dostać różne napoje do uzupełnienia elektrolitów i płynu. Spróbuj mleka kwaśnego albo soku ze świeżych owoców. Specialnością jest 600m2 duża Cascadia Sauna. Ta sauna ciągnie się przez 2 piętra i zachwyta nowoczesnym wyposażeniem i skulpturami, z których leci woda żródlana. Cascadia Sauna ma miejsce na 60 osób i napary specialne co godzinę. W centrum stoi sztolina z temperaturą 50 do 60 stopni i max. 55% wolgotności powietrza - relaks dla duszy i ciała. W finskiej loftsaunie temperatura 70 do 80 stopni. Oleje aromatyczne powodują relaks i dodają nowej energii. W klasycznej finskiej saunie temperatura 80 do 90 stopni jest fajną przygodą. Jest też ciepłe i zimne jeżorko górskie w dolinie sauny i duże prysznice. To wszystko sprawia, ze Alpentherme Gastein jest najnowoczesniejszą oazą zdrowia i wellnessu w Europie.

Fitness Center: tankowanie fitnessu - wyśiłek i zabawa

Przyjemność przy ćwiczeniu - to można znaleść podczas pobytu w Gasteinertal. Nowoczesne przyrządy sportowe, hojne urządzenie, możliwości do gimnastyki i stretchingu, zona dla odpoczynku i oczywiście bezpośrednie dojście do termy - po prostu rewelacja! Następujące wyposażenie stoi do dyspozycji: zona siły i fitnessu, zona cardio z rowerami, przyrządy do biegania, Indoor Cycling, wiosłowanie, Crosstrainer, zona gimnastyki i bezpośrednie dojście do termy, oraz barku z napojami i strefy odpoczynku.

Beauty Residence pożądny relaks! Piękność i samopoczucie nie są daleko - w Beauty Residence w Alpentherme Gastein. Tutaj są oferowane różne masaże dla pań i panów. Masaże delikatne, które wygładzają skórę, maseczki, które dodają skórze energii, zabiegi z alg - Pobyt w Alpentherme Gastein jest możliwością na masaże i zabiegi kosmetyczne.

Hotel Alpentherme

Hotele termalne Gastein są bezpośrednio obok Alpentherme Gastein. Hotel Norica posiada własny korytarz do Alpentherme Gastein. Z pokoju hotelowego bezpośrednio do termy, to jest luxus. Pokoje w hotelu Norica są łącznie z wejściem do Alpentherme. W odległości krótkiego spaceru znajduje się 4Stern Hotel Alpina. Po długim dniu można zrelaksować się we własnej termie hotelowej lub w Alpentherme. Chętnie udzielimy informacji, proszę zapytać przy recepcji.

Również ważne dla pobytu w termie jest oferta kulinarna w hotelu. Częściowe wyżywienie w hotelach termalnych jest prawidłowym wyborem. Duże śniadanie, przyjemny dzień w termie a wieczorem regionalne pyszności i menu 4 daniowe, lepszy urlop nie może być. Kto chce mieszkać w 3 gwiazdkach, a czuć się jak w 4 gwiazdkach, powinien mieszkać w hotelu Tauernblick. Są jeszcze pytania? Informujemy chętnie!

Urlop termalny w zimie

Idealna kombinacja na urlop to jazda na nartach i terma. Szczególnie w krótkie dni, przy 300 nowoczesnych wyciągach w regionie Ski Amadé i 900km tras. Czy w butach na śnieg w samotnych górach albo na nartach w dól z ponad 2000 m nad p. morza, terma zawsze zaprasza na ralaks po aktywnym dniu. Szczególnie jak dni są krótkie a noce długie, zima jest najlepsza na głebokie odprężenie.

Dla zaawansowanych sportowców ważna zasada - napięcie i relaks - dla hobby sportowców swietne samopoczucie. Jak dni się robią dłuższe, słoce stoi bardziej wysoko. Dlatego na wiosnę w Sportgastein można doskonale wykorzystać jazdę na nartach po słonecznych trasach. Jezeli pogoda nie dopisuje, terma zaprasza na relaks.

Urlop termalny w lecie

Gasteinertal jest znany za swoje północo-południowe położenie i za dużą ilość godzin słońca w roku. Gdy pada deszcz, Alpentherme jest najlepszym miejscem aby wykorzystać urlop letni. Ale też w dni wiosenne i jesienne terma zaprasza na relaks.

Po wysiłku lub po spacerze jest idealnie odpręzyć się w saunie. Dalsza opcja są rózne zabiegi w hotelach i w Alpentherme. Po wzmocnieniu regionalnymi pysznościami jest się gotowym na następny dzień.