Biegi narciarskie w Bad Hofgastein

Biegi narciarskie w Bad Hofgastein są wyjątkowe. Dla ludzi każdego wieku zdrowa możliwość ruchu w zimie.

W Gastein czekają ponad 45km super preparowanych loip - odkryj niedotkniętą naturę w pięknym regionie Austrii. Przez wysokie położnie biegi narciarskie w Bad Hofgastein są szczególnie dobre dla ciała i kondycji fizycznej. Biegi narciarskie są idealnym dodatkiem do biegania i walkingu. W Sportgastein można znaleść loipy aż do 1600m nad p. morza, dlatego one gwarantują śnieg.

Po udanym wysiłku relaks i spokój czekają w hotelach termalnych Gastein. Przed sportem oferujemy duże śniadanie, wieczorem duży wybór kulinarnych pyszności w ramach częściowego wyżywienia. Jeżeli dzień był zimny, sauna zaprasza aby się ogrzać i odprężyć. Czekają też różne zabiegi. Chętnie doradzimy.

Loipy na biegi narciarskie

W Bad Hofgastein oferujemy dużą ilość loip. Sportplatzloipe, która ma 2,5km, zaczyna się w szkole Achensteg. Achenloipe ma 4km i może być łatwa lub trudna. Startować tuż przy Kurpark i iść wzdłuż Gasteiner Ache aż do Gedaunerer Au, z powrotem do centrum. Bezpośrednie dojście do Golfloipe przez Bad Bruck. Angertalloipe ma 3,35km lub 6,5km i leży na 1200 do 1280m nad p. morza. Startując przy centrum narciarskim Angertal najlepsza loipa prowadzi wzdłuż Angerbach do Haidegg-Gut i do doliny.

Teraz nowa, Kurparkloipe w Bad Hofgastein 860m nad p. morza. Loipa oferuje klasyczne ścieszki. 1,5km długi objazd zostaje dośnieżany przez całą zime i jest oświetlony. Stopień trudności jest łatwy. Wejście jesz możliwe w kilku miejscach, na przykład za Alpentherme Gastein albo przy hotelu Germania. Loipe można używać do godz. 22.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Hotel Alpina ****

Nasz hotel pełen urody i tradycji Alpina w centrum Bad Hofgastein ma 67 pokoi, recepcje z lobby, pokój z kominkiem i popularny pokój szyszkowy.

Wasser ist unser Element
Hotel Tauernblick

Hotel Tauernblick ***

Hotel Tauernblick jest położony około 30 metrów od hotelu Alpina i ma 6 pokoi jednoosobowych i 15 pokoi dwuosobowych, niektórę z balkonem. Poza tym w hotelu Tauernblick jest winda i hol.

Alpentherme im Winter

Alpentherme w Bad Hofgastein - terma, wellness i relaks na ponad 32.000m2 - najnowoczesniejsza oaza zdrowia i wellnessu w Europie