Hotel Bad Gastein

Bad Gastein jest horstorijnym uzdrowiskiem i miedzynarodowym miejscem na sport zimowy. Jest miejscem głownym w Gasteinertal w Austri i ma więcej niż 4.000 mieszkańców. Gmina należy do parku narodowego Hohe Tauern i leży przy Graukogel. Koło tradycyjnych kuracjach dolina oferuje jeszcze więcej. Cały rok goście mogą kombinować relaksujące pobyty z sportem dla każdego wieku.

Ciekawe w Bad Gastein jest położenie centrum, tuż obok wodospadu. Wąskie uliczki ciągną się przez miejcowość. W rafach przybrzeżnych powstały wielo piętrowe domy. Różnica wysokości miedzy dworcem i parkiem wynośi 80m. Aby dostać się z centrum na dworzec, najlepiej jest użyć wyciągu przez 11 piętr - do gury i w dół.

Bad Gastein obejmuję Badgastein, Böckstein, Remsach i miejscowość Bad Gastein. Cześći miejsowości są Anlauftal, Bad Gastein, Badberg, Badbruck, Böckstein, Hinterschneeberg, Kötschachdorf, Kötschachtal, Patschgsiedlung, Remsach und znany Sportgastein (Naßfeld). W ostatnich wiekach miejscowość nazywała się Wildbad lub Wildbad Gastein. Od 1906 do 1996 nazywała się Badgastein. Od roku 1997 mówi się Bad Gastein. Nazwa Gastein oznacza „szara rzeka“.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Hotel Alpina ****

Nasz hotel pełen urody i tradycji Alpina w centrum Bad Hofgastein ma 67 pokoi, recepcje z lobby, pokój z kominkiem i popularny pokój szyszkowy.

Kąpiele i zakład kuracyjny

Początkowo urządzenia kąpielowe stały do dyspozycji jako kąpiele spółeczne. W średniowieczu trzeba było przebywać na kuracji przez 6 tygodni. Heilstollen Gastein też jest znaną tradycją - sztolina pomaga łagodzić różne cierpienia reumatyczne. Mimo bardzo prostych możliwości do kąpieli i kwaterów, książę i ważne panowie przyjeżdzali z daleka, aby wykorzystac z żródła termalnego.

Woda termalna została przeprowadzana przez drewniane rynny z źródła do gospody, pózniej przez studnie. Do sąsiedniego Bad Hofgastein woda została przeniesona w beczkach, zanim został wybudowy przewód dla wody termalnej. Najbardziej znana terma w Bad Gastein to terma skałowa pośrodku natury w Gasteinertal.

Celtic Spa & Celtic Vital

Nasz CELTIC SPA jest nowoczesna oaza wellnessu, która stoi w znaku Celtów. Jusz przy wejściu czeka droga drzewa życia. Zanurz się w tym świecie.

Alpentherme

Alpentherme w Bad Hofgastein - terma, wellness i relaks na ponad 32.000m2 - najnowoczesniejsza oaza zdrowia i wellnessu w Europie

Hotele termalne Gastein

W środku serca w Gasteinertal mieszcą się hotele termalne w Bad Hofgastein, około 9km albo 15min samochodem od Bad Gastein. Przez centralne położenie w Gasteinertal wszystkie atrakcje w regionie są dostępne w ciągu kilka minut, niektóre na piechotę, albo, jak we wypadku hotelu Norica, tuż nad Alpentherme Gastein. Od 4-gwiazdkowego Superior hotelu Norica, przez 4-gwiazdkowy hotel Alpina, 3, gwiazdkowy hotel Tauernblick aż do amartamentów Villa Angelika i Villa Frohensinn - dla każdego coś się znajdzie. Pełny wellness obiecuje 4-gwiazdkowy hotel Norica - z własnym wellnessem Celtic Spa, albo przez korytarz dostępną Alpentherme. W dołączonym Celtic Vital do dyspozycji stoją specialne zabiegi. W ten sposób każdy gość znajdzie swój relaks - czy w zimie albo w lecie. Wejście do Alpentherem jest dla gości hotelu Norica łączne w cenie.

Kto chce poznać urodę tradycyjnego austriackiego hotelu, dla tego hotel Alpina jest prawidłowy. Położony centralnie, 67 pokoi, pokój szyszkowy, pokoj z kominkiem i własna oaza wellnessu. W własnej restauracji goście zostają zazkoczeni świeżymi austriackimi pysznościami. Goście hotelu Tauernblick mieszkają w 3 gwiazdkach, ale korzystają z wellnessu i restauracji 4 gwiazdkowego hotelu.

Wasser ist unser Element

Urlop letni w Gastein

Czy wiosna, lato albo jeseń - Gasteinertal zawsze zaprasza na wędrówki. Albo spokojnie przez park albo sportowo przez góry. Na dłuszszych wędrówkach schroniska zapraszają na pobyt. Po posiłku jest łatwiej wejść pod gorę. Atrakcją jest też widok na góry w Gasteinertal , poprosty niezapomniany. Kto lubi atrakcję może odwiedzić najdłuższy wisący most w Europie na Stubnerkogel o długości 140m i na 2300m nad p. morza. Jest tesz możliwośc wędrówek z przewodnikiem dla mniej odwarznych. W hotelach termalnych stoimy do dyspozycji.

Czyn na dwuch nogach albo dwuch kołach - Gasteinertal można pożnas w wielę sposobów. Na opisanych trasach można podziwiać nature. Schroniska zapraszają na przerwę. Ulubiona trasa dla rowerzystów jest na Patschgstuhl i na Graukogel. Heilstollen w Gastein obiecuję łagodzenie cierpień od 60 lat. Przekonaj się sam działaniem terapeutycznym. Temperatura w Heilstollen 37 do 41 stopni Celsiusza i około 100% wilgotności powietrza.

Urlop zimowy w Bad Gastein

Nowoczesne 250km tras narciarskich, tak się prezentuje Gasteinertal w zimie. Komu 250km za mało, ten może korzystać z 900km stoków w Ski Amadé. Z jednym biletem ma się dostęp do 5 regionów narciarskich. Aby nie stracić orientacji, jest własna aplikacja dla iPhone i Android. Na przerwe zapraszają schroniska. Nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych, w Gasteinertal słońce świeci przez wiele godzin dziennie. Kto lubi spokojny sport, moż korzystać z loip na biegi narciarskie. Poznaj niedotkniętą naturę, wspieraj swoją kondycje fizyczną. Loipy na 1600m nad p. morza są szczególnie piękne. Biegi narciarskie są idealnym sportem dla każdego, dopełnieniem do biegów, walkingu i wędrowania.

Sport w głębokim śniegu - to jest możliwe w pięknym Gasteinertal. Objazdy na nartach przez krajobraz pokryty śniegiem. Czy na trasach albo na uboczu, dla każdego się coś znajdzie. Na przykład małe objazdy po górkach albo wysoko na szczyt - na przykład na Kreuzkogel na 2688m nad p, morza - każdy objazd jest atrakcją i oferuję piękne widoki. Najlepsze w takim objeździe jest zjazd po puszystym śniegu w dół. Rozgrzać można się przy wellnessu lub w saunie w hotelu, pyszna kolacja daję śiłe na następny dzień. Inne możliwośc ruchu jest chodzenie w specialnych butach na śnieg. Zależnie od umiętności stoją różne trasy do dyspozycji. Szczególnie piękne są wędrówki po śniegu w krótkie dni, wtedy kiedy słoce w Gasteinertal stoi nisko i pokazuję doline w wyjątkowym świetle.