Gasteinertal w Salzburgu

Gasteinertal jest 40km długą doliną w Pongau w pięknym Salzburgu w Austrii. W Böckstein zbiegają się dolina Nassfeld i Anlauftal. Nassfeld leży na 1.500m nad p. morza i jest znany za sport narciarski od lat 1980.

Przyjechać można z kierunku południa tylko przez Tauerntunnel, wjazd jest po stronie Salzburga, tunnel łączy Gasteinertal z Seebachtal (przy śilnym ruchu znana „Tauernschleuse“). Trzy znane miejsca w Gasteinertal są Bad Gastein, Bad Hofgastein i Dorfgastein. Böckstein jest znany za złoto i tunelu kolejowego. Równiesz znane są Klammstein (ruina Klammstein) w Dorfgastein, Lafen (Snow Jazz Gastein) w Hofgastein, Kötschachtal (hotel Grüner Baum), Kötschachdorf (hotel, golf) i Bad Bruck (cmentarz) w Bad Gastein. Gastein jest największyą doliną boczną od Salzach. Miejsce zostało zkolonizowane dopiero w 9. wieku przez bawaryjskich osadników. Dolina należała do Peilsteiner, po roku 1218 do ksieży z Bawarii. To oni sprzedali w roku 1297 rejon do Salzburga. Po sekularyzowacji Gasteinertal został oddany do Austrii.

W dawniejszych czasach Gasteinertal żył z rolnictwa i górnictwa, szczególnie w wiekach 13. i 14. W roku 1230 zaczął się zakład kąpielowy - do dziśaj najważniejszy temat w turystyce w Gastein. Od tego czasu wiele ważnych osobowości odwiedza Gasteinertal - czy cesarz Friedrich |||. w 15. wieku albo znany lekarz Paracelsus w 16. wieku. Równiesz cesarz Franz Joseph i cesarzowa Elisabeth z Austrii, także cesarz Willhelm z Niemiec i książe Bismarck. Arcyksiąże Johann dał wybudować schronisko na Gamskarkogel. Marie Curie stwierdziła Radon w wodzie termalnej, dzięki czemu Gasteinertal i jego gorące źródła stały się słynne. 1909 zaczeła się turystyka - Tauernbahn została otwarta. 1958 w Bad Gastein odbywały się mistrzostwo świata narciarskie - teraz Gasteinertal jest znany jako destynacja w lecie i zimie.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Hotel Alpina ****

Nasz hotel pełen urody i tradycji Alpina w centrum Bad Hofgastein ma 67 pokoi, recepcje z lobby, pokój z kominkiem i popularny pokój szyszkowy.