Bad Hofgastein

Bad Hofgastein jest austriacką gminą z 6.500 mieszkancą i znajduje się w Salzburgu w rejonie St. Johann w Pongau, konkretnie w Gasteinertal.

Gmina na kuracje i narty z długą tradycją. Od roku 2003 Bad Hofgastein należy do rejonu St. Johann w Pongau - do tego czasu gmina należała do Gastein.

Rozległa gmina składa się z Bad Hofgastein, Harbach, Heißingfelding, Vorderschneeberg i Wieden i ma 10 miescowość (Anger, Bad Hofgastein, Breitenberg, Gadaunern, Harbach, Heißingfelding, Laderding, Vorderschneeberg, Weinetsberg, Wieden).

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Hotel Alpina ****

Nasz hotel pełen urody i tradycji Alpina w centrum Bad Hofgastein ma 67 pokoi, recepcje z lobby, pokój z kominkiem i popularny pokój szyszkowy.

Historia Bad Hofgastein

Historia Bad Hofgastein zaczyna sié w czasie rzymskim, tutaj był centrum srebra i złota - na Radhausberg, nie daleko Angertal. Bad Hofgastein leży przy najszerszym miejscu w dolinie, dlatego został miejscem głownym w Gastein. Tutaj powstała też pierwsza fara i sąd. W średniowieczu Hofgastein był centrum handlowym miedzy Włochami i Austrii i przez Niemcy i Gastein. Na drodze wybudowaną przez Rzym były transportowane wino i owoce, aby zamieniać się z srebrem i złotem. Tak się zaczą rynek w 13. wieku. Kościuł w Bad Hofgastein dostał swój wygląd w 15. wieku.

Dramatyczny updadek doprowadził do obniżenia cen złota i do katastrofy natury. Chorobo Pest w roku 1574 i religijne konflikty podczas wojny 30 letniej spowiadomiły zupełny upadek miejscowości. Drugi awans Bad Hofgastein dostał jako Kurort po połączeniu u austrią. Od roku 1820 było możliwe transportować cenną wode termalną przez 8km długim przewodem z Bad Gastein. Od roku 1936 miejsce oficialnie nazywa się Bad Hofgastein.

Hotel Alpina ****

Nasz hotel pełen urody i tradycji Alpina w centrum Bad Hofgastein ma 67 pokoi, recepcje z lobby, pokój z kominkiem i popularny pokój szyszkowy.

Hotel Tauernblick

Hotel Tauernblick ***

Hotel Tauernblick jest położony około 30 metrów od hotelu Alpina i ma 6 pokoi jednoosobowych i 15 pokoi dwuosobowych, niektórę z balkonem. Poza tym w hotelu Tauernblick jest winda i hol.

Turystyka w Bad Hofgastein

Ta historia umożliwiła turystyczny awans w Bad Hofgastein. Miejsce rozwineło się do znanego Kurortu i regionu narciarskiego. 145.000 gości rocznie, instytucje na kuracje, kongresy i uroczystości, zona dla pieszych z lokalami, hotelami i restauracjami. Obok jest 32.000m2 duża Alpentherme Gastein- najnowocześniejsza oaza zdrowia i wellnessu w Europie z znanaą kuracją Radon. Drugie żródło dochodów obok wellnessu i kuracji: region narciarski w Bad Hofgastein i Bad Gastein. Region Schloßalm-Angertal-Stubnerkogel (region narciarski Gasteinertal) należy do Ski Amadé. Gasteinertal oferuję ponad 80km tras, 5 kilejek linowych, 14 wyciągów - region Ski Amadé oferujè ponad 900km tras narciarskich.

Region narciarski przebiega z Bad Hofgastein na Schloßalm (2.050m nad p. morza) i Hohe Scharte (2300m nad p. morza) poniżej Türchlwand, tam jest centrum narciarskie Angertal na 1.175m nad p. morza i Stubnerkogel (2250m nad p. morza). W gminie jest nadal 120 zakładów rolniczych z 7.200 hektarów hali, które sprawiają że krajobraz zostaje utrzymany dla turystyki i relaksu.