od 21.5 - 1.6. 2020

Joga - oddychaj górskim powietrzem! od 10.6.- 20.6. 2021

W czasach,gdy świat zdaje się kręcić szybciej a doba powinna mieć więcej niż 24 godziny, wielu z nas tęskni za chwilą odpoczynku i wewnętrznego spokoju, połączonego z dobrym samopoczuciem fizycznym i zdrowiem. To życzenia, które spełnia właśnie joga.

Stare nauki jogi wskazują drogę do wewnętrznego spokoju i samouleczania. Pierwotnie joga była indyjską dyscypliną filozoficzną, jednak na gruncie cywilizacji zachodniej przekształciła się w program cielesnego rozwoju jednostki, mający na celu złączenie w jedność ciała i ducha. Jednak joga - nawet zredukowana wyłącznie do ćwiczeń fizycznych - ma bardzo dobroczynny wpływ.

Różnorodne ćwiczenia medytacyjne i techniki oddechowe (pranayama) są skuteczną metodą walki ze stresem i prowadzą do nabierania wiary we własne siły i poprawiają sprawność umysłową. Ponadto joga redukuje napięcia i łagodzi stany zaburzenia snu, depresyjne, bóle kręgosłupa,chroniczne bóle głowy, stany lękowe i inne dolegliwości. Można by rzec, że jest to cudowny lek na niemal wszystkie dolegliwości i stany umysłu.

Znaczenie jogi potwierdza bardzo wielu ludzi, w tym wiele znanych osobistości, ale dla kogo jest ona tak naprawdę odpowiednia?
Joga sprawia, że ciało i umysł stają się jednością. Korzyści z niej czerpie zarówno sfera cielesna jak i duchowa. Odprężenie, odporność i siła to dary, jakie niosą ze sobą ćwiczenia jogi dla zmęczonych dusz.