Sonnenaufgang Gamskarkogel

Gastein w lecie

Jak pogoda w lecie - nawet jeśli prognozy są bardzo obiecujące - zawsze wiesz tylko po lecie! Ale jedno jest już pewne: kto wybiera Gastein jako swój „wakacyjny cel”, który przeżywa wspaniałe lato! W świecie, w którym - choć wszystko wydaje się działać znacznie szybciej niż wcześniej - czas stał się rzadkim i dlatego bardzo cennym atutem. Dlatego tym ważniejsze jest staranne wybranie ośrodka, miejsca, w którym można naprawdę odpocząć, dobrze się bawić, naładować baterie i odkryć czegoś nowego.

Robic to co sie chce, bez przymusu!

Gastein oferuje niezliczone możliwości i chwile, z dala od codzienności, aby odkryć nienaruszoną przyrodę, a także samego siebie od czasu do czasu z innej perspektywy!
Ambitnie wędruj po alpejskich pastwiskach, podczas gdy bieganie lub jazda na rowerze górskim, koncentrując się na grze w golfa lub podniecając na „Flying Waters” – kto tego doświadczy tych czynności przed imponującym tłem górskim, a tym samym w krystalicznie czystym górskim powietrzu, dla tego perspektywa wspaniałego urlopu już rzeczywistość!

Ale NIE MUSISZ! Po prostu ciesz się spokojem i zapachem alpejskich ziół, odpocznij od codzienności lub w końcu masz czas na stymulujące dyskusje i dobrą książkę - znajdziesz swoje ulubione miejsce w Gastein - w tym fantastyczny widok!
Gastein zawsze był ściśle związany ze zdrowiem, tj. od czasów cesarzy.
Przez stulecia „płynne złoto Hohe Tauern”, jak nazywa się woda termalna w Gastein, zostało z powodzeniem wykorzystane jako środek leczniczy.
Od 2017 roku dwa wyjątkowe jeziora termalne są również dostępne dla przyjemności kąpieli w Alpentherme!

Tradycja i kultura są również bardzo ważne w dolinie Gastein.
Czy na imprezach “Berge & Musik”, “Alm:Klassik“ z orkiestrą „Salzburger Philharmonie”, “Sommer:Frische:Kunst” czy na wiejskim festiwalu - Gastein staje się sceną i wszyscy się przyłączają!