Objazdy narciarskie Bad Hofgastein

Gdy pierwsze objazdy zostały wykonane pod koniec 19. wieku, nie było jeszcze wyciągów w Sportgastein. Ulubione i znane są zjazdy przez puszysty śnieg. Na stokach stromych trzeba uważać na lawiny. Szczególnie na wiosnę śnieg kusi objazdami w Gasteinertal. Od Kalkbretterkopf do Ankogel, Gadaunerer Hochalm od 1000 do 2688m nad p. morza na Kreuzkogel, wybór opisanych tras jest wielki. Atrakcją napewno jest objazd na Kalkbretterkopf (2412m nad p. morza). Super widoki w Gasteinertal - Goldberg i Ankogel. Zimowe krajobrazy i niedotknięta natura w pięknym regionie Austrii.

Śniegową przygodę można przeżyć na Kreuzkogel w Sportgastein. Kilka możliwości tras zabiorą cię na 2688m nad p. morza. Po wejściu czeka zjazd na niedotkniętych stokach w dół. Absolutną atrakcją jest objazd Tüchlwand w grupie Goldberg, do góry aż na 2577m nad p. morza. Na szczycie ma się wyjątkowy widok na cały Gasteinertal. Ulubiona trasa jest na Graukogel w Gastein. Strome wejście na początek, za to przerwa w schronisku Graukogelhütte wynagradza za wysilłek. Na szczycie czeka widok na Bad Hofgastein.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Hotel Alpina ****

Nasz hotel pełen urody i tradycji Alpina w centrum Bad Hofgastein ma 67 pokoi, recepcje z lobby, pokój z kominkiem i popularny pokój szyszkowy.

Hotel Tauernblick

Hotel Tauernblick ***

Hotel Tauernblick jest położony około 30 metrów od hotelu Alpina i ma 6 pokoi jednoosobowych i 15 pokoi dwuosobowych, niektórę z balkonem. Poza tym w hotelu Tauernblick jest winda i hol.

Alpentherme im Winter

Alpentherme w Bad Hofgastein - terma, wellness i relaks na ponad 32.000m2 - najnowoczesniejsza oaza zdrowia i wellnessu w Europie