Wędrowanie po śniegu w Bad Hofgastein

Najbardziej intensywna możliwość podziwiania krajobrazu zimowego - chodzenie w butach na śnieg przez Gasteinertal. Nie jest dokładnie wiadomo, kiedy buty zostały wynalezione, ale już dawno temu zostały używane aby nie ugrzęznąć w śniegu. Bez szybkich zjazdów chodzenie po śniegu jest fajną alternatywą do obzajdów narciarskich.

Idealne jest chodzenie po śniegu dla gości, którzy chcą się ruszać na powietrzu, ale nie chcą się za bardzo wisilać. Buty na śnieg są atrakcją w zimie. Zupełnie nowa trasa w Dorfgastein, która prowadzi z Fulseck, jest dobrym rospoczęciem urlopu zimowego w Gasteinertal. Bez żadnej wiedzy o prawidłowym sprzęcie każdy może się cieszyć zimą.

Po wędrówce nie ma nic lepszego niż relaksować się w termie i cieszyć się kulinarnymi pysznościami w hotelach. W przeciwieństwie do lata, kiedy natura pokazuje się ze swojej kolorowej strony, zima pokazuje zubełnie inny krajobraz. Nisko stojące słońce, szron, śnieg i lód panują nad Gasteinertal. Na błękitnym niebie dobrze widać białe szczyty gór Hohe Tauern. Czasami widać świeże ślady zwierząt w śniegu. Jak się ma szczęście, można obserwować faunę pięknego Gasteinertal.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Hotel Alpina ****

Nasz hotel pełen urody i tradycji Alpina w centrum Bad Hofgastein ma 67 pokoi, recepcje z lobby, pokój z kominkiem i popularny pokój szyszkowy.

Hotel Tauernblick

Hotel Tauernblick ***

Hotel Tauernblick jest położony około 30 metrów od hotelu Alpina i ma 6 pokoi jednoosobowych i 15 pokoi dwuosobowych, niektórę z balkonem. Poza tym w hotelu Tauernblick jest winda i hol.

Celtic Spa & Celtic Vital

Nasz CELTIC SPA jest nowoczesna oaza wellnessu, która stoi w znaku Celtów. Jusz przy wejściu czeka droga drzewa życia. Zanurz się w tym świecie.