Terma skałowa Bad Gastein

Atrakcja na 1200m nad p. morza, w roku 2014 remontowana, pośrodku Gasteinertal leży Felsentherme Gastein. Pośrodku alpejskiej natury i skał Hohe Tauern.

18 źródeł termalnych znajdują się w termie. Temperatura źródła 42°C zostaje dopaswana na pojedyncze baseny. Przez zawartość radonu i minerałów woda termalna jest interesująca dla medycyny.

Kto kąpie się w Felsentherme może się cieszyć dobrym działaniem wody i odprężeniem po dniu na trasie narciarskiej albo po długiej wędrówce. Ciepła woda wspiera ukrwienie w mięsniach i pomoga regeneracji ciała.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Hotel Alpina ****

Nasz hotel pełen urody i tradycji Alpina w centrum Bad Hofgastein ma 67 pokoi, recepcje z lobby, pokój z kominkiem i popularny pokój szyszkowy.

Obszary Felsentherme Gastein

Ruhetherme jest klasyczną termą, przyjemna temperatura wody i spokojne możliwości do leżenia dla gości. Miejsce pełne relaksu i odprężenia, urlop od codzienności w około pięknego krajobrazu Gasteinertal. Erlebnistherme jest idealnym miejscem dla dzieci i rodzin. 600m2 i dwa osobne baseny oferują zabawę kąpielową w 34°C ciepłej wodzie. Atrakcją tutaj jest 70m długa zjeżdżalnia i grota skałowa. Wyjątkowy jest również termalny wodospad w Felsentherme Gastein.

Świeże powietrze, alpejska natura, imponujące góry - to jest zewnętrzna terma. Odpoczywać w basenie zewnętrznym, z wodą termalną, niezależnie od temperatury. Kto chce się wysilić sportowo, może korzystać z basenu sportowego z 24° C.

Felsentherme jest otwarta w zimie codziennie od 9:00 do 22:00 i w lecie od 9:00 bis 21:00.

Świat sauny w Felsentherme

Czy przy gorących 90°C w sztolinie i saunie Graukogel, albo przy przyjemnych 40°C w grocie solnej. W Felsentherme każdy znajdzie pasującaą tempepraturę. Po odwiedzeniu Panoramasauna albo Knappensauna można się zrelaksować na tarasie słonecznym. Również można korzystać z kabin infrarot, kąpieli parowych, które stymulują cyrkulację. Zanurz się w zupełnie nowym świecie.

Różne napary w saunie pozwalają gościom spędzić indiwidualny dzień w termie. Zależnie od nastroju sauny zapraszają na relaks.

Zabiegi i fitness

Czy masaż częściowy albo całego ciała, od masażu aromatycznego lub innego, dla każdego znajdzie się pasujący zabieg w Felsentherme. Kto woli coś specialnego, ten może się odprężyć przy masażu nóg.

Kto woli spedzić czas sportowo, temu stoi do dyspozycji 150m2 duży fitness centrum z wieloma możliwościami. Urządzienia do biegania, ciężarki i więcej dla sportowców.

Odległość do hoteli termalnych

Felsentherme leży w Bad Gastein, około 9km od Bad Hofgastein w Gasteinertal i jest osiągalny samochodem w ciągu 15 minut przez Bundesstraße B167, ale też publicznym transportem.

W Bad Gastein jest wiele możliwości do parkowania, najlepiej jest odstawić samochód na parkingu Stubnerkogelbahn. Od parkingu można łatwo przejśc do termy.

Urlop termalny w lecie

Czy na wiosnę jak wszystko kwitnie, w lecie na wesele albo na jesień jak liście są kolorowe, miesiące poza zimą są również piękne w Gasteinertal. Z powodu wysokiego położenia Bad Gastein pokazują się niesamowite widoki. Wędrówki albo spacery, relaks zawsze stoi na pierwszym miejscu. Na skaleczenia znajdzie się pasujący zabieg.

Gasteinertal można też poznać na Mountainbike, trasy są opisane. Wymagający Uphill i szybki Downhill, w termie można wypocząć i zebrać siły na następny dzień. Woda z radonem i wysokie położenie to idealna kombinacja.

Urlop termalny w zimie

Z Bad Hofgastein są tylko 15 minut drogi do Bad Gastein do Felsentherme. Po intensywnych 250km stokach narciarskich w Sportgastein, albo nawet po 900km w Ski Amadé, Felsentherme jest idealnym dopełnieniem. Czy jazda na nartach, snowboarding albo biegi narciarskie - najważniejsze po aktywnym dniu jest relaks. W krótkie dni zimowe Gasteinertal pokazuje się w szczególnie ładnym świetle, idelanie aby spędzić wieczór w basenie zewnętrznym w termie.

Z powodu wysokiego położenia termy i wyjątkowej wody z radonem w Bad Gastein relaks jest intensywny. Na wiosne przy zjeżdzie na nartach w górach albo w basenie w Alpentherme można obserwować piękną naturę w Gasteinertal.