Wędkarstwo muchowe nad potokiem Kötschachtaler Ache to niezapomniane przeżycie w naturze

Nie ma znaczenia czy jesteś już doświadczonym muszkarzem, czy też jesteś na urlopie i chciałbyś tylko wypróbować tę formę spędzania wolnego czasu. Na gości czterogwiazdkowego hotelu Norica czeka niezwykła atrakcja w postaci wędkarstwa muchowego w prywatnym rewirze Kötschachtaler Ache. Wykorzystaj szansę na wypoczynek pośród dziewiczej natury, poczuj siłę wody i udaj się na wycieczkę z Ernstem Czerny, dyrektorem hoteli termalnych, który osobiście oprowadza swoich gości.

Kötschachtaler Ache leży na terenie rezerwatu Nationalpark Hohe Tauern i jest prawdziwym rajem dla miłośników wędkarstwa muchowego. Na terenie prywatnego rewiru rodziny Czerny nie tylko poznasz kojące i relaksujące działanie tego sportu ale i przekażesz swoim dzieciom własne wspomnienia z dzieciństwa. Trenowanie właściwego zamachu wędki oraz zdobywanie nowych doświadczeń odbywa się tu pod okiem profesjonalistów. W rolę przewodnika wciela się osobiście pan Ernst Czerny.

Już sama rzeka Kötschachtaler Ache stanowi niezapomnianą atrakcję. Wypływa ona ze źródła Tischlerkar na wysokości 2.200 m.n.p.m u stóp wzgórza Tischlerkarkogel (3004 m) i zasilana jest przez wiele mniejszych potoków wypływających z jeziora Tischlerkarsee (powstałego z lodowca). Na południowy wschód od schroniska Alpenhaus Prossau potok zamienia się w wodospad i prosto ze skał wpada do kotła lawinowego, a następnie znów łączy się z Kötschachtaler Ache. Urwiska skalne wyznaczające naturalny bieg potoku do dziś świadczą o potężnej naturalnej sile lawiny skalnej, która kilka lat temu zeszła do lasu.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Celtic Spa & Celtic Vital

Nasz CELTIC SPA jest nowoczesna oaza wellnessu, która stoi w znaku Celtów. Jusz przy wejściu czeka droga drzewa życia. Zanurz się w tym świecie.

Wędkarstwo muchowe w Gastein

Potok Kötschachtaler Ache zalicza się do naturalnych wód płynących, które są dziś już rzadko spotykane. Nurt potoku jest bardzo zróżnicowany - raz jest bardzo spokojny, a za chwilę silny i rwący. Stanowi to dodatkowe wyzwanie dla wędkarzy poszukujących odpowiedniego miejsca na wędkowanie. Ryb natomiast jest wystarczająco! Zarówno dzikie pstrągi strumieniowe (80%) jak i salvelinusy (20%) lubią kryształowe potoki górskie.


Będąc gościem hotelu Norica otrzymasz wyjątkową możliwość wędkowania nad potokiem Kötschachtaler Aache.
Natomiast wieczorem kucharz czterogwiazdkowego hotelu Norica przyrządzi i poda złowione przez wędkarzy ryby. Sezon rozpoczyna się 1 marca i kończy 30 września.

Dozwolone jest wyłącznie wędkarstwo muchowe - „FLY ONLY” Istnieje możliwość wypożyczania wędek.