Wyprawę górską do Gastein

Dopiero na szczytach górskich można poczuć prawdziwą wolność.

Jeśli kochasz góry i do szczęścia potrzebujesz natury, do której nie każdy ma dostęp oraz lubisz wyzwania i moc adrenaliny - wspinaczka górska to z pewnością coś dla Ciebie. Wspinając się stajesz się częścią natury. Szukasz właściwej drogi dotykając dłońmi i stopami skał, a nagrodą dla Ciebie jest zapierający dech w piersiach widok. Czekają tu na Ciebie miejsca, do których przeciętni wędrowcy nigdy nie docierają. Wspinaczka to sport dla osób o mocnych nerwach i silnych dłoniach. Długie paznokcie nie mają tu czego szukać. Trzeba być świadomym trudnych warunków, jednak nagrodą za wysiłek jest wspaniały widok i uczucie, że udało nam się osiągnąć cel. Wspinaczka to także rodzaj sportu, który wymaga dużego zaufania do naszego partnera, bo to on jest odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo. Jeśli osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo zawiedzie, skutki mogą być naprawdę tragiczne. Jednak dzięki stałemu wprowadzaniu ulepszeń wyposażenia wspinaczka stała się sportem bezpiecznym i sprawiającym dużo przyjemności. Kandydaci do wspinaczki nie powinni mieć jednak problemów z zawrotami głowy.

Gasteinertal to rejon oferujący atrakcje wspinaczkowe zarówno dla osób o niewielkim doświadczeniu jak i dla zaawansowanych wspinaczy. Każdy znajdzie dla siebie trasę wspinaczkową o odpowiednim stopniu trudności.
Rejon Schlossalm oferuje liczne możliwości wspinaczki. W Gasteinertal do dyspozycji turystów jest sześć różnych tras wspinaczkowych o różnych stopniach trudności - od łatwego po trudny - oraz parcour treningowy, w którym można przećwiczyć nie tylko swoje umiejętności wspinaczkowe ale także bezpieczne poruszanie się po skałach. Ofertę dopełnia park wspinaczkowy z siedmioma różnymi trasami wspinaczkowymi.

Hotel Norica ****s

Hotel Norica jest hotelm 4-gwiazdkowym i leży w centrum Bad Hofgastein na deptaku. Oferujemy naszym gościom podziemne i bezpośrednie dojście do 32.000m2 dużej Alpentherme Gastein - w szlafroku do termy w ciągu 5 minut!

Hotel Tauernblick

Hotel Tauernblick ***

Hotel Tauernblick jest położony około 30 metrów od hotelu Alpina i ma 6 pokoi jednoosobowych i 15 pokoi dwuosobowych, niektórę z balkonem. Poza tym w hotelu Tauernblick jest winda i hol.

Trasy i szlaki wspinaczkowe w dolinie Gasteinertal

Ściana Hirschinger odpowiednia jest zarówno dla zaawansowanych wspinaczy (w wariancie trudnym) oraz dla osób początkujących w wariancie łatwym. Szlak prowadzi przez grań północną na szczyt Hirschspitze na wysokości 2.119 m. Trasę można opuścić różnymi drogami i tym samym ominąć najtrudniejsze odcinki. Do specjalnych atrakcji tego szlaku należą most linowy, jaskinia skalna oraz flying fox, przy którym mogą się nawet tworzyć kolejki. Czas wejścia można też skrócić do kilku minut korzystając z kolejki górskiej.

Trasa Weitmoser należy do szlaków urozmaiconych i o niskim stopniu trudności, który jednak wymaga pewnego doświadczenia w zakresie wspinaczki. Szlak prowadzi przez krótkie punkty przy ścianie i łatwe odcinki na grani, zaś jego zwieńczeniem jest szczyt Mauskarspitze.

Via ferrata Mauskarspitze to szlak o średnim stopniu trudności, na którym znajduje się kilka stromych odcinków oraz most linowy o długości 30 m. Ta trasa również kończy się na szczycie Mauskarspitze.

Szlaki wspinaczkowe

Jednym z najtrudniejszych szlaków wspinaczkowych w Gasteinertal jest szlak Hochalmblick. Początkowo jest on dość zwodniczy, ponieważ wydaje się, że jego stopień trudność jest zupełnie przeciętny. Jednak dopiero pod koniec szlak ten okazuje swoje prawdziwe, trudne oblicze.

Na szlaku treningowym, stanowiącym różne krótkie odcinki wspinaczkowe o różnych stopniach trudności można przetestować swoje umiejętności lub ćwiczyć nowo nabyte zdolności.

Niedaleko stacji kolejki Schlossalmbahn znajduje się trasa wspinaczkowa Kleine Scharte z trzema wariantami o różnych stopniach trudności.

W przypadku niekorzystnej pogody warto wybrać się na trasę Silver Bullet w centrum Bad Gastein. Jest to krótki szlak wspinaczkowy w parku rozrywki przy barze Silver Bullet. Znajduje się tu także plac zabaw oraz park linowy, w którym można poćwiczyć swoją równowagę.

A teraz kaski i liny w dłoń i w drogę na szczyty Gasteinertal!

Wasser ist unser Element